Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Hampel: Bod je dobrý, ale pro nás nic neřeší

13. 4. 2011

Mladá hlučínská naděje se v minulosti blýskla především tím, když v dresu divizních Jakubčovic zaznamenala dlouhou šňůru vychytaných nul za sebou. O víkendu proti jihomoravskému soupeři také neinkasoval, ale v souvislosti s postavením svého týmu ve druholigové tabulce nemůže mít příliš velký důvod k radosti.

„Vzhledem k průběhu utkání je pro nás bod dobrý, byť v naší situaci nic neřeší. Z posledního místa nás nahoru neposune,“ hodnotil David Hampel.

Utkání ovlivňoval silný vítr. Potíže činil snad všem hráčům na hřišti: „Pro první poločas jsme schválně vybrali stranu, abychom hráli s větrem. Ve druhém se vítr dost otočil. Nedostali jsme se pořádně za půlku, což bylo nepříjemné.“

Poslední výsledky Znojma budily respekt. Doma porazilo ambiciózní Třinec a v Mostě dokázalo zvítězit i s dvěma vyloučenými. „Věděli jsme, že mají mladé mužstvo. Vlítli na nás a kvalitně kombinovali. Podle mého šlo o nejlepší celek, jenž se v Hlučíně na jaře představil,“ vypichoval pochvalu strážce domácí svatyně.

Horko mu bylo především ve druhé půli, kdy se na Hampla řítil z boku sám Lukáš. „V takových situacích je to o štěstí. Dobře jsem vyběhl a zmenšil úhel. Trefil mě. Spíše mě v první pětačtyřicetiminutovce vyděsila Nepožitkova střela, kterou jsem vůbec neviděl, a vyrazil ji,“ pokračoval.

Trenér Hlučína Jiří Bartl byl donucen v základní sestavě udělat několik změn. Nemohl použít záložníka Bartošáka a na stoperu Cvernu. Do středu obrany se tak musel posunout Hrtánek. „Tomáš Hrtánek nastoupil na stoperu, protože Venca (Václav Cverna) vyinkasoval červenou kartu ve Vlašimi. Komunikace fungovala dobře. Znojmo nás spíš přečíslovalo ve středu hřiště. S obránci nebyl problém,“ nestěžoval si David Hampel.

Podle posledních zápasů se zdá, že mezi třemi tyčemi hlučínské svatyně pevně zaujal místo brankářské jedničky. Na pozici dvojky odsunul velezkušeného Michala Václavíka. O stávající situaci však nechce spekulovat. „Jestli budu i nadále gólman číslo jedna, nevím. Tohle je záležitost trenéra. Uvidí se podle výkonu. Na tréninku se snažím makat. Přípravu jsem odjezdil a čekal na svou šanci,“ uvedl na závěr bývalý brankář Jakubčovic.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář